Tampereen Hevosmessut 8.-9.4.
Kesä on aina lähempänä, kun kevään hevosmessut ilmestyvät kalenteriin. Kaikki mahtavat tapahtumat ovat saaneet uuden vivahteen Playsson.netin kautta. Olemme olleet mukana ”kulisseissa” parin vuoden aikana mm. Helsinki Horse Fair -messuilla ja jälleen myös ensi viikonlopun Tampereen Hevosmessuilla!
Playsson.netillä on oma osasto samassa paikassa kuin viime vuonnakin, E-hallissa ohjelmalavan vieressä. Esittelyssä ”vanhoja” uutuuksia, kuten Heliten paukkuliivit, Keyflown rehusarja ja T-Stablen grippiohjat. Lisäksi meillä on paljon tarjoustuotteita, kannattaa tulla tutustumaan. 🙂 Tarkempi messuohjelma löytyy
täältä.
Tampereella on hevosbloggaajillekin omaa ohjelmaa! Molempina päivinä on kaikille avoin blogimiitti klo 12.00 pääaulan blogisopissa. Pientä purtavaa, vapaamuotoista juttelua ja vieraita. Tähän liittyen hox kaikki vanhemmat bloggaajat sekä #Tähtiblogistit – toivottavasti pääsette vierailemaan blogimiiteissä sekä halutessanne Playsson.netin Junnutiimin live-haastattelussa. Meidän osastolle voivat muutkin tulla höpöttelemään. Toivottavasti joku on sen verran rohkea, että uskaltaa tulla vetämään hihasta… 😀
Olisi paljon kaikkea päivitettävää, mutta kiire kuitatkoon tämän. Messujen jälkeen aion panostaa ja tehdä kunnon kevätkoosteen! Sillä välin voitte seurata meidän menoa parhaiten somessa. 😉 Ja hei – scrollaa vähän alaspäin ja osallistu messulippujen arvontaan…
Pikalippukisa! Arvon vielä 2 kpl messulippuja jollekin onnekkaalle to 6.4. Liput saa Tampereen Messu- ja Urheilukeskuksen ovella suoraan kouraan. Kommentoi alle kenen kanssa olet menossa messuille sekä sähköpostiosoitteesi!
Allekirjoittanut
-
Pennie
-
Vaaleanpunaisia unelmia ja karvasta kalkkia tarjoilee kolmenkympin paremmalla puolella oleva nainen, joka profiloi itsensä media-alan freelanceriksi sekä pitkän linjan hevosihmiseksi. Hankalaksi huhuttu, mutta oikeasti ihan kiva.
Tahtoisin kovin päästä parhaan ystäväni kanssa hevosmessuille, sillä en ole koskaan ennen kyseisessä tapahtumassa käynyt. Toivotaan, että edes kerran onnetar suosisi minua, vaikka arpaonneni ei ole sieltä parhaimmasta päästä :D!
ilonpilketta@gmail.com
Messuille olen tänä vuonna menossa ainakin siskoni ja näillä näkymin myös kahden kaverini kanssa 🙂
lottarahikkala(at)gmail.com
Olen menossa messuille pienen talliporukan kanssa ja olisi ihan huippua saada liput itselle ja yhdelle mukaan tulevalle kaverille!
1tiina.tarvainen2@gmail.com
Olen menossa messuille kahden kaverini ja siskoni kanssa 🙂
merirahikkala@gmail.com
Vaimoni kanssa 🙂 Laita tähän toisen meiliosoitteeni superhessu42@gmail.com
Olen menossa muutaman kaverin kanssa. 🙂
aada.e.heikkinen@gmail.com
ronnipinja@gmail.com
Bff kanssa eli Tarun ???
Ystävä lähtee mukaan. Meillä on parin tunnin välimatka eli ei nähdä kauhean usein. Hevosmessut on hyvä päivä hypätä junaan ja kirjeellä etelään viettämään yhteistä aikaa 🙂
Kaverini kanssa 🙂
eva.inginen@gmail.com
Perheen kanssa mennään 🙂 Ihana päästä katselemaan ja ostelemaan kevään uutuuksia 😀 outi.strengell@gmail.com
Kahden kaverin kanssa päätettiin repästä ja mennä tänävuonna koko viikonlopuksi kun aina oltu vaan lauantaina!
sofiaasaarii@gmail.com
Miehen kanssa ollaan menossa ensimmäistä kertaa. teija.leinonen@hotmail.com
Äidin kanssa.
cheer_girl-@hotmail.com
Ystävän kanssa ollaan menossa, ristus mikä reissu tulee… 😀 parikkajohanna@gmail.com
Onnittelut voittajalle! 🙂
Kiitos tuhannesti lipuista! Oli mulle ensimmäinen kerta näillä messuilla mutta ei varmasti viimeinen. Oli todella positiivinen yllätys tämä tapahtuma. 🙂 Ja lippujen toimitus oli aivan moitteetonta. 🙂 Suuri kiitos teille ja aurinkoisia kevätpäiviä.
Liput ei menisi itselleni vaan kavereilleni joille päätyisin seuraa sitten pitämään! Koska itselleni on siis lippu valmiiksi niin tämän takia sitten kavereilleni joilla ei ole viellä lippua ennalta 🙂 karo.hyrkas@hotmail.com
Kaverin kanssa mentäisiin! Harvemmin tulee missään hevostapahtumissa käytyä.
abc12382@windowslive.com
Olen menossa messuille kolmen kaverini kanssa!:-)
helllu.tikka@gmail.com
Tyttären ja hänen ystävänsä kanssa ollaan tulossa. Vähintään viides kerta peräkkäin, tämä on ihana perinne!
Poikani kanssa ja kaverin kanssa nighthorse01@gmail.com
En ole koskaan ennen siellä käynyt
talliporukalla!
weckman.anna@gmail.com
Kavereiden kanssa olisi tarkoitus mennä 🙂 ia.ro@hotmai.com
Ihanan hevosenomistajaystäväni joka antaa minun käyttää hevosiaan kuin omia 🙂 savolainen.emmi@gmail.com
Siskon kanssa. Jenni.suokas@gmail.com
Parhaan kaverin kanssa, tiia.toyrala@hotmail.com
Olisin menossa Hevomessuille hyvän ystäväni kanssa. Kumpikaan meistä ei ole ikinä kyseisillä messuilla käynyt, joten olisi kiva kokea se yhdessä! Sähköpostiosoite: idan.heppajutut@gmail.com
Ystävän kanssa olisi tarkoitus tulla ensimmäistä kertaa. nea.keinanen@gmail.com
Lapsuudenystävän, verestetään muistoja ponivuosilta 😀 mil-da@hotmail.com
KILPAILU ON PÄÄTTYNYT! Voittaja saa tänään postia. 🙂